prawo nowych technologii

Prawnicy Kancelarii posiadają wiedzę i doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej dla firm tworzących oraz wdrażających oprogramowanie, serwisy, platformy i aplikacje. Doradzamy m.in. agencjom influencerskim, youtuberom, programistom oraz przedsiębiorcom z branży e-commerce. Kancelaria oferuje wsparcie również dla start-up'ów. Na bieżąco reagujemy na potrzeby naszych klientów, tworząc wysoce wyspecjalizowane usługi prawne.

W naszej pracy łączymy zdobywaną latami wiedzę teoretyczną i doświadczenie procesowe z gruntowną znajomością branży. Nasze pisma procesowe i umowy są „szyte na miarę" dla indywidualnego Klienta – dostosowujemy każdy dokument do konkretnej sprawy, ze wszelkimi jej niuansami. W naszej Kancelarii nie spotkacie się Państwo z ogólnikowymi, jednostronicowymi szablonami, mogącymi raczej wpędzić osobę korzystając z nich w kłopoty, niż go przed nimi uchronić.

Naszym Klientom oferujemy wsparcie w następujących kwestiach prawnych:

  • Doradzamy firmom IT oraz e-commerce w zakresie prowadzenia przez nie bieżącej działalności.
  • Doradzamy deweloperom i wydawcom gier komputerowych oraz operatorom serwerów m.in. w zakresie rozwiązań płatniczych, ochrony danych osobowych i ograniczeń dla usług świadczonych drogą elektroniczną.
  • Opracowujemy wewnętrzne procedury (m.in. regulaminy, polityki prywatności, polityki plików cookies).
  • Przygotowujemy, opiniujemy o negocjujemy umowy (m.in. o wykonanie i wdrożenie systemów IT, umowy dotyczące outsourcingu oraz licencje na oprogramowanie).
  • Doradzamy w zakresie zarządzania prawami własności intelektualnej do oprogramowania oraz gier komputerowych (m.in. w zakresie umów podpisywanych z twórcami składników gier komputerowych).
  • Doradzamy dostawcom usług internetowych (m.in. w zakresie ochrony praw autorskich i regulacji usług świadczonych drogą elektroniczną).
  • Wspieramy start-up'y na wszystkich etapach ich działalności.
  • Reprezentujemy naszych Klientów w negocjacjach oraz sporach sądowych.

Kancelaria oferuje pomoc prawną w formie udzielania pojedynczych porad, opracowywania indywidualnych projektów, jak i kompleksowej bieżącej obsługi podmiotów prowadzących działalność z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (w tym sztucznej inteligencji, blockchain i IoT).