insurtech fintech

Kancelaria zapewnia wyczerpującą obsługę prawną w zakresie innowacji technologicznych w sektorze ubezpieczeniowym i bankowym. Zapewniamy wsparcie w zakresie wdrażania rozwiązań opartych m.in. na sztucznej inteligencji, blockchain oraz Internecie Rzeczy na wszystkich etapach i obszarach działalności: płatności online, likwidacji szkód, wykrywaniu przestępstw ubezpieczeniowych i bankowych, działalności reasekuracyjnej itd.

Dzięki dogłębnej znajomości sektora usług finansowych, uzyskanej na skutek wieloletniej współpracy z podmiotami działającymi w jego ramach, jesteśmy w stanie znaleźć najbardziej optymalne rozwiązania dla naszych Klientów. Jednocześnie nasze usługi nie są przeznaczone jedynie dla samych ubezpieczycieli i banków, lecz wszystkich podmiotów z obszaru rynków finansowych prowadzących działalność na styku z nowymi technologiami, jak również dostawców usług technologicznych w tym zakresie: kantorów internetowych, porównywarek internetowych (w tym pożyczkowych i ubezpieczeniowych), producentów aplikacji wykorzystywanych do optymalizacji budżetów domowych oraz oprogramowania do e-bankowości i bankowości mobilnej.

Fintech i Insurtech - oferta prawna

  • Doradzamy podmiotom z branży IT, dostarczającym rozwiązania dla przedsiębiorstw z sektora ubezpieczeniowego i finansowego.
  • Doradzamy zakładom ubezpieczeń i zakładom reasekuracji oraz pośrednikom ubezpieczeń (agentom i brokerom) w zakresie prawnych aspektów wdrażania nowych rozwiązań technologicznych.
  • Doradzamy podmiotom sektora bankowego w zakresie prawnych aspektów wdrażania nowych rozwiązań technologicznych.
  • Organizujemy szkolenia i warsztaty.
  • Zapewniamy kompleksowe wsparcie start-up'om.
  • Reprezentujemy Klientów w negocjacjach oraz sporach sądowych.

Kancelaria oferuje pomoc prawną w postaci udzielania pojedynczych porad, analizy problematyki prawnej wdrażania nowych rozwiązań informatycznych, jak i kompleksowej bieżącej obsługi prawnej podmiotów prowadzących działalność związanych z branżą Insurtech i Fintech.