prawo własności intelektualnej

Kancelaria zapewnia swoim Klientom wsparcie w zakresie rozwiązywania problemów rodzących się na gruncie ochrony i eksploatacji szeroko pojętych praw własności intelektualnej. Nasi prawnicy posiadają wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących nie tylko najbardziej typowych dóbr niematerialnych, takich jak utwory, znaki towarowe, patenty, czy wzory przemysłowe, ale również specjalistycznej tematyki praw do baz danych, domen internetowych czy wyłącznego prawa hodowcy do odmian roślin.

Z naszego wsparcia korzystają na stałe m.in. podmioty z branży kreatywnej (agencje influencerskie, wydawnictwa książkowe) i informatycznej (e-sportowcy, youtuberzy, firmy informatyczne), jak również biura tłumaczeń i szkoły wyższe. Wszystkim im zapewniamy kompleksową obsługę na każdym etapie działalności.

Prawo własności intelektualnej - oferta prawna

  • Przygotowujemy, opiniujemy i negocjujemy umowy dotyczące praw autorskich i pokrewnych, w tym m.in. umowy wydawnicze, umowy z ilustratorami i tłumaczami, umowy o stworzenie stron www, wdrożeniowe i utrzymaniowe, licencje oraz umowy w modelu SaaS.
  • Przygotowujemy, opiniujemy i negocjujemy umowy dotyczące praw własności przemysłowej, w tym umowy o przeniesienie praw oraz umowy licencyjne.
  • Opracowujemy wewnętrzne procedury (regulaminy) dotyczące praw własności intelektualnej.
  • Pomagamy przy rejestracji praw własności przemysłowej: znaków towarowych, wzorów przemysłowych, wzorów użytkowych i patentów (przy części zleceń współpracujemy z renomowaną kancelarią patentową).
  • Reprezentujemy zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne w negocjacjach oraz sporach sądowych z zakresu prawa własności intelektualnej.

Kancelaria oferuje pomoc prawną w formie udzielania pojedynczych porad, opracowywania indywidualnych projektów, jak i kompleksową bieżącą obsługę prawną podmiotów prowadzących działalność związaną z eksploatacją wszystkich praw własności intelektualnej.